PÃ¥ fredag fikk vi tegnningene av huset i 3D, noe som ga et enda bedre inntrykk over hvordan huset vil se ut.
Det er en del ting som ikke er helt rikitg enda, spesielt på vinduene. I tillegg gjennstår en ny tegnerunde av inngangspartiet. Her må jeg nok frem med penn og papir igjen og få til noe med flatt tak og aller helst ikke to sidevegger som det er tegnet inn her slik at det samsvarer mer med resten av huset.

Husets side mot sør og øst. Det grå området er støpt og vender inn mot fjellknausen slik at det blir direkte adgang fra fjellet til terrassen. Innganspartiet skal forandres.
Vi vil også gjøre noen mindre forandringer på enkelte av vinduene. Vi ser for oss noe lengre og smalere vinduer, samt at det store vinduene skal gå helt ned til gulvet (i 2. etasje).
Skal også forsøke å få 3D tegninger innvendig også da jeg er veldig spent på hvordan rommene oppleves innvendig.
Dette er spennende å følge. Vi har et prposjekt og har opplevd noe av det samme som dere m hensyn til entreprenør. Spennende å få følge deres prosjekt. Vi bygger på Hurum, tomta ble sprengt i august og var ferdig til bygging. Dessverre har entreprenør gjort for lite. Bygginga kunne vært igang nå. Kanskje vi må gjennom noe av det samme som dere.
Vi snakkes. Mvh Britt Johansen Den 3. mars 2013 kl. 09:28 skrev Lerkefunkis:
> >
Så kjipt å høre at prosjektet deres har stått stille pga at entreprenøren har sviktet! Hvordan kom dere fram til valg av entreprenør, eller har dere inngått en kontrakt med noen? I så fall, hadde de gode skussmål/referanser fra før?
Vi er så langt superfornøyde med alle våre entreprenører, sesielt vår hovedentreprenør XO-bygg som følger oss opp utrolig bra og er veldig giret og engasjerte i prosjektet virker det som. De besvarer henvendelser og spørsmål med det samme og forsøker hele tiden å imøtekomme våre ønsker.
Hvis dere har inngått en avtale og entreprenøren ikke svarer til avtalte tidsfrister burde dere ha god nok grunn til å fri dere fra kontrakten, ihvertfall ville jeg undersøkt dette.
Har dere forresten en nettside for prosjektet deres?